Noutăţi

Milan Rakic (Booking manager Exit Festival /SRB) în juriu la Semifinala GBOB Banat

afis-web-gbob-banat

Urmează ULTIMA Semifinală regională GBOB din 2016.

Semifinala GBOB Banat

Sâmbătă 15 octombrie 2016

la Casa Tineretului Timișoara

sub egida: Timișoara – Capitala Tineretului din România

Acces: de la orele 18.00

Bilet: 15 Lei

LISTA FINALĂ a formațiilor înscrise la

SEMIFINALA G-BOB Banat este

(în ordine alfabetică):

All Friends Band (Timișoara)

ApocalipS (Sânnicolau Mare)

Fantazia (Arad)

Flare (Timișoara)

Gorun (Timișoara)

Late November (Timișoara)

Mere (Timișoara)

Monokrom (Timișoara)

Nest of Plagues (Budapesta/HU)

Reddok (Reșița)

The Skywalkers (Timișoara)

Warhanger (București)

Invitat special în recital este:

Sequence (formația care a reprezentat Serbia la GBOB World Final în 2016)

Sonatic (finalista timișorenă, calificată la Finala națională GBOB România 2015)

TEASER VIDEO

https://www.youtube.com/watch?v=1kJFW6UStzU

SPOT TV

https://www.youtube.com/watch?v=6gpR6K-BewQ

Evenimentul este realizat cu sprijinul celor de la:

Casa Tineretului Timișoara,

Viniloteca (TM),

Morsound & Co. (TM),

Hostel Costel (TM),

Top Express (VL),

U-Man

Două formații se vor califica direct la Finala națională (din 10 decembrie la Rockstadt Brașov), pentru a cuceri titlul și pentru a reprezenta România la Finala mondială GBOB 2017 din Atena.

JURIUL GBOB la SEMIFINALA G-BOB Banat este alcătuit de:

(în ordine alfabetică):

• Vlad Bălan (25, Satu Mare) Asociația Samstudia, organizator al festivalului La Dâmburi

Geanina Chiricuță (26, București) directoarea revistei online The Intermission

  • Richard Constantinidi (47, Cluj-Napoca), director național GBOB
  • Marius Giura (58, Timișoara) directorul Gărâna Jazz Festival
  • Peter Manyak (40, Debrecen, HU) director Angerseed Management
  • Cosmin Mihuță (41, Caransebeș) directorul festivalului Gugulan Rock
  • Milan Rakic (38, Novi Sad / SRB) Booking director la Exit Festival (SRB) și Revolution Festival (RO)

OBSERVATORII la Semifinala GBOB Banat sunt:

  • Emil Biebel (Timișoara) director Viniloteca
  • Mihai Răzvan Mugescu (Râmnicu Vâlcea) director Aby Stage Bar
  • Mihai Munteanu (Timișoara) coordonator proiect Made in TM (Uman)
  • Dragoș Rădulescu (Morsound)
  • Sorin Szucsik (Timișoara) director AltRadio.tm.ro
  • Zoltan Varga (Timișoara) redactor muzical la Press Alert

Premiile la această Semifinală sunt oferite de:

  • Revolution Festival Timișoara
  • Gărâna Jazz Festival 
  • Angerseed Management HU
  • Festivalul La Dâmburi Satu Mare
  • Viniloteca Timișoara
  • Aby Stage Bar Râmnicu Vâlcea
  • AltRadio.tm.ro
  • The Intermission București
  • Morsound & Co.
  • Asociația Sunetul Muzicii
Comentează

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

To Top
error: Content is protected !!